بلاگ, مقالات

بازی Hogwarts Legacy: بررسی تمامی اطلاعات منتشر شده

در زمان رونمایی از بازی Hogwarts Legacy این وعده به بازیکن‌ها داده شد که با تجربه این عنوان، فرصت غرق شدن در جهان دنیای جادو که بیشتر با سری آثار هری پاتر میان اشخاص شناخته می‌شود، برای‌شان فراهم خواهد شد و قادر خواهید بود تا با کنترل یکی از دانش آموزان مدرسه جادوگری هاگوارتز در بازه زمانی سال ۱۸۰۰ میلادی، داستان‌ها و ماجراجویی‌های کاملا جدیدی را تجربه کنید. برخلاف آنچه که انتظار میرفت، پیش از شروع رویداد E3 2021 اعلام شد که نمایش جدیدی از بازی Hogwarts Legacy ارائه نخواهد شد تا پس از گذشت چندین ماه از معرفی رسمی این عنوان، طرفداران همچنان منتظر انتشار جزئیات و تصاویر بیشتر از این بازی بمانند.

اگر به خاطر داشته باشید، در جریان رویداد دیجیتالی شرکت سونی با محوریت کنسول پلی استیشن 5 در دسامبر 2020 نمایش کوتاهی از این بازی ارائه شد، اما پس از آن استودیو Avalanche مراحل توسعه این عنوان را در سکوت تقریبا کاملی پیش برده و از انتشار تصاویر بیشتر خودداری کرده است. با این حال، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب شما را با تمامی اطلاعات منتشر شده پیرامون بازی Hogwarts Legacy آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

بازی Hogwarts Legacy: بررسی تمامی اطلاعات منتشر شده

زمان انتشار بازی Hogwarts Legacy و پلتفرمهای آن

باتوجه به انتشار تیزر تریلر رسمی بازی Hogwarts Legacy در جریان رویداد کنسول پلی استیشن در سپتامبر 2020، میدانیم که این عنوان برای کنسول مذکور و کنسولهای ایکس باکس سری ایکس به همره ایکس باکس سری اس عرضه خواهد شد؛ همچنین گفته میشود که این بازی برای کنسولهای نسل گذشته و رایانههای شخصی نیز در دسترس قرار میگیرد. تا به امروز هیچگونه زمان رسمی برای انتشار ساخته جدید استودیو Avalanche اعلام نشده، اما با در نظر گرفتن توییت منتشر شده توسط حساب رسمی بازی Hogwarts Legacy در اوایل سال جاری میلادی، انتظار می‌رود که این عنوان در تاریخ نامعلومی از سال 2022 در مارکت بازیهای ویدیویی عرضه شود. چندی پیش، تیم سازنده در پاسخ به سوالات طرفداران پیرامون تاریخ احتمالی انتشار این عنوان اعلام کرد که آنها قصد دارند تا به منظور دستیابی به بالاترین سطح کیفی ممکن، زمان لازم را صرف این پروژه کنند و هنوز قادر به ارائه یک تاریخ مشخص نیستند.

بازی Hogwarts Legacy: بررسی تمامی اطلاعات منتشر شده

داستان بازی Hogwarts Legacy

در بخش سوالات متداول وبسایت wbgames، اعلام شده است که بازی Hogwarts Legacy یک اقتباس مستقیم از فیلمها و کتابهای منتشر شده از جهان هری پاتر نیست، بلکه داستانهای جدیدی را بامحوریت جهان این فرنچایز روایت خواهد کرد. درحالیکه مشخصا این عنوان به ریشههای سری هری پاتر متعهد خواهد ماند، باتوجه به بازه زمانی که اتفاقات این بازی در آن جریان دارد، شما با شخصیتهای محبوبی همچون هری،ران ای هرماینی مواجه نخواهید شد و در قالب یک دانش آموز تازه وارد به دنبال کسب شهرت و موفقیتهای مختلف در زمینه جادو خواهید بود. جزئیات بسیار اندکی در مورد داستان این بازی منتشر شده و صرفا میدانیم که برای کشف برخی حقایق مدفون و مخفی شده از جهان جادو، باید با خطرات ناشناخته مختلفی مواجه شوید. جان بلکبرن (John Blackburn) مدیرکل استودیو Avalanche، با انتشار بیانیهای رسمی از داستان کاملا تازه و در عین حال پیچیده بازی Hogwarts Legacy خبر داده است.

«کار کردن روی چنین فرنچایز فوق العادهای واقعا باعث افتخار است و تیم حاضر در استودیو ما، در تلاش هستند تا اثری را خلق کنند که تمامی طرفداران سری هری پاتر و بازیهای نقش آفرینی از تجربه آن لذت ببرند. بازی Hogwarts Legacy یک عنوان بسیار خاص محسوب میشود چراکه به بازیکنها اجازه میدهد تا خودشان را درون روایتی کاملا تازه به همراه شخصیتهایی پیچیده و صدالبته جادو، غرق کنند.»

بازی Hogwarts Legacy: بررسی تمامی اطلاعات منتشر شده

ویژگیهای سیستم گیم پلی بازی Hogwarts Legacy

به عنوان یک اثر جهان باز نقش آفرینی، گفته میشود که بازی Hogwarts Legacy شما را درون یک ماجراجویی منحصر به فرد از جهان هری پاتر قرار خواهد داد که به انتخاب خودتان کنترل یک شخصیت جادوگر مذکر یا مونث را برعهده خواهید گرفت. باوجود عدم ارائه جرئیات دقیق توسط استودیو سازنده، یکی از منابع نزدیک به این پروژه اعلام کرده است که بازیکنها قادر خواهند بود تا علاوهبر انتخاب چگونگی ظاهر یا جنسیت، ویژگیهای مختلفی نظیر صدا شخصیتشان را نیز انتخاب کنند تا آزادی عمل اشخاص در زمینه شخصی سازی بالا باشد. همچنین تایید شده است تا به عنوان یکی از دانش آموزان تازهکار دنیا جادو، میتوانید تواناییهای مختلفتان در زمینه استفاده از سحرهای متعدد جادو، خلق و استفاده از معجونها و اهلی کردن موجودات را تقویت کنید.

علاوهبر این، از آنجا که با یک بازی جهان باز طرف هستیم، گشت و گذار شما در محیط بازی صرفا به هاگوارتز محدود نمیشود، بلکه میتوانید به فراتر از دیوارهای این محیط بروید و در مناطق مطرحی همچون جنگل ممنوعه یا روستای «هاگزمید» کاوش کنید. مشخصا در نقاط مختلف جهان بازی، سناریوها و ماموریت متنوعی وجود خواهد داشت که چگونگی انجام هریک از آنها، خصوصیات اخلاقی مختلف شخصیتتان را شکل خواهد داد و روی ادامه روند بازی تاثیرگذار خواهد بود. تا به امروز امکان تجربه این عنوان به صورت چند نفره تایید نشده و میدانیم که بازیکنها میبایست به صورت تک نفره با خطرات پیشرو مواجه شوند، اما در گزارشاتی که پیرامون این پروژه منتشر شدهاند، اشاره شده است که در جریان بازی همواره چندین شخصیت همراه بازیکنها خواهد بود که در زمینههای مختلفی نظیر مبارزه با دشمنان به آنها کمک میکنند.

براساس اطلاعات درج شده در بخش سوالات متداول وبسایت wbgames، به زودی اطلاعات جامعتری با محوریت سیستم گیم پلی بازی Hogwarts Legacy منتشر خواهد شد.

بازی Hogwarts Legacy: بررسی تمامی اطلاعات منتشر شده

آیا جی.کی رولینگ در این پروژه مشارکت دارد؟

پس از انتشار برخی نظرات غیراخلافی توسط جی. کی رولینگ (J.K. Rowling) خالق جهان هری پاتر، نگرانیهای مختلفی در مورد حضور یا عدم حضور این نویسنده در پروسه تولید بازی Hogwarts Legacy وجود داشت که در نهایت شرکت وارنر برادرز در پاسخ به تمامی سوالات موجود، اعلام کرد که او به صورت مستقیم در این پروژه مشارکت ندارد و باوجود روایت یک داستان کاملا جدید، نوشتهها و آثار مختلف رولینگ به عنوان زمینه و اساس این جهان محسوب میشوند و نمیتوان منکر تاثیر آنها شد!

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *