بلاگ, مقالات

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

هیچ شکی وجود ندارد که تمامی شرکت‌های فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی، مشابه با سایر تیم‌های فعال در زمینه‌های مختلفی از دنیا سرگرمی، به دنبال درآمدزایی از هر راهی هستند و سونی نیز از این قاعده مستثنا نیست. کاربران کنسولهای پلی استیشن به منظور تجربه بسیاری از بازیهای چند نفره و حضور در جامعه آنلاین این دسته از عناوین میبایست باتوجه به برنامه پرداختی که در نظر میگیرند، سالانه مبلغی بین 60 تا 120 دلار را برای خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس پرداخت کنند. مشخصا بسیاری از بازیکنها نسبت به چنین سیاستهایی دیدگاه منفی دارند و حاضر نیستند تا در کنار پرداخت هزینه برای خرید بازیها، پول بیشتری را صرف خرید اشتراک این دسته از سرویسها کنند؛ با این حال، سونی همچنان روی برنامههای کاریاش مصر است ودر طی ماههای گذشته نیز همواره در تلاش بوده تا عناوین برجسته مختلفی را به صورت ماهیانه در دسترس کاربران سرویس پلاس قرار دهد. از این رو تصمیم گرفتیم تا شما را با برخی از بازیهای آنلاین که میتوانید بدون نیاز به خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس همراه با دوستانتان یا سایر بازیکنها در نقاط مختلف کره خاکی تجربه کنید، آشنا کنیم.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Neverwinter

استودیو سازنده: Cryptic Studios

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان

تاریخ انتشار: 20 ژوئن 2013 (30 خرداد 1392)

بازی Neverwinter یک عنوان آنلاین نقش آفرینی یا اصطلاحا MMORPG است که برای تجربه آن نیاز به پرداخت هیچ هزینهای به خصوص برای خرید اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس نخواهید داشت. گیم پلی این عنوان آزادی عمل متناسبی را در اختیار بازیکنها قرار میدهد تا به شیوه مخصوصشان در جهان آن حضور یافته و پیشروی کنند. سیستم مبارزات بازی نیز از سطح کیفی بسیار مناسبی برخوردار بوده و به منظور مقابله با شخصیتهای مختلف از دو دسته قهرمانها و شرورها در سرتاسر سرزمین فراموش شده، نیازمند استراتژیهای متعدد است. می‌توانید بازی Neverwinter را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Brawlhalla

استودیو سازنده: Blue Mammoth Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی و کنسولهای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ به همراه سیستم عاملهای اندروید و ios

تاریخ انتشار: 30 آپریل 2014 (10 اردیبهشت 1393)

اگر به بازی‌های مبارزه‌ای علاقه دارید و در نظر دارید تا یک عنوان منحصر به فرد را در این سبک از بازی‌های ویدیویی به صورت آنلاین تجربه کنید، حتما باید برای یک‌بار هم که شده به سراغ بازی Brawlhalla بروید. در این عنوان دو بعدی، بازیکن‌ها قادر خواهند بود تا با هدف تبدیل شدن به بهترین مبارز، میان ۴۰ شخصیت با توانایی‌ها و سلاح‌های متفاوت یک مورد را انتخاب کرده و به مبارزه بپردازند. می‌توانید بازی Brawlhalla را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Hyperscape

استودیو سازنده: Ubisoft Montreal

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان

تاریخ انتشار: ۱۲ جولای ۲۰۲۰ (۲۲ تیر ۱۳۹۹)

در میان تمامی عناوین منتشر شده در سبک بتل رویال، بازی Hyperscape محصول اخیر یوبیسافت را می‌توان یکی از کم‌توجه‌ترین آثار دانست که در رقابت با سایر بازیهای حاضر در این سبک محبوب موفق ظاهر نشده است، اما این مسئله سبب انکار بسیاری از ویژگیهای حاضر در این عنوان نخواهد شد. در جریان این بازی سلاحها، تواناییهای شخصیت انتخاب شده و غنائمی که در طول بازی جمع آوری میکنید، تعیین کننده سبک بازی شما در هر مسابقه خواهد بود. چگونگی تغییر وضعیت نقشه بازی نیز در هرمسابقه کاملا جالب و هیجان انگیز است و در عین حال که میبایست برای بقا با سایر رقبا بجنگید، نمیتوانید از کاوش در محیط بازی دست بردارید. می‌توانید بازی Hyperscape را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Spellbreak

استودیو سازنده: Proletariat

پلتفرمها: رایانههای شخصی و کنسولهای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

تاریخ انتشار: سه سپتامبر 2020 (13 شهریور 1399)

بازی Spellbreak یک عنوان شوتر سوم شخص در سبک بتل رویال است که بازیکنها میتوانند به صورت رایگان روی تمامی پلتفرمهای مذکور این بازی را دانلود و تجربه کنند. در این عنوان قادر خواهید بود تا المانهای به خصوصتان را که هریک از آنها داری نقاط قوت و ضعف هستند، انتخاب کنید. تجربه این بازی نیازمند مقداری مهارت و صدالبته گذراندن زمان برای عادت کردن به سیستم گیم پلی آن است، اما درصورتیکه همراه با گروهی از دوستانتان مشغول این بازی شوید، مطمئنا به تجربه لذت بخشتری برایتان تبدیل خواهد شد. می‌توانید بازی Spellbreak را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

 بازی Rogue Company

استودیو سازنده: First Watch Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان

تاریخ انتشار اولیه: یک اکتبر 2020 (10 مهر 1399)

یکی دیگر از عناوینی که برای تجربه آن به صورت آنلاین نیازی به خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس ندارید، بازی Rogue Company است که در جریان آن در قالب تیمهای چهار نفره قرار خواهید گرفت. این بازی تنوع گستردهای از شخصیتهای مختلف را به بازیکنها ارائه میدهد و هریک از آنها ویژگیهای منحصر به فردی را دارا است. این بازی همچنین به صورت رایگان روی تمامی پلتفرم‌های ذکر شده، در دسترس قرار گرفته و برای تجربه آن نیازمند پرداخت هیچ هزینهای نخواهید بود.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Smite

استودیوهای سازنده: Hi Rez Studios و Titan Forge Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و سیستم عامل مکینتاش

تاریخ انتشار: 25 مارچ 2014 (پنج فروردین 1393)

یکی از دیگر عناوین کاملا رایگان، چند نفره و سوم شخص حاضر در این لیست بازی Smite است که آزادی عمل مناسبی را به بازیکنها برای انتخاب بیشتر از 100 شخصیت متفاوت که هریک از آنها دارای سلاحها و قدرتهای ویژهای هستند، میدهد. سیستم گیم پلی این عنوان و میزان رقابت بسیار بالایی که در جریان نبردهای آن به ویژه در زمینه انتخاب استراتژیهای لازم برای مقابله وجود دارد، گاهی ممکن است که سبب عصبانیت بازیکنها شود اما تحت هیچ شرایطی نباید از جذابیت و هیجان بسیار بالا آن غافل شد. می‌توانید بازی Smite را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

 بازی Genshin Impact

استودیو سازنده: miHoYo

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای نینتندو سوییچ، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و سیستم عاملهای اندروید و ios

تاریخ انتشار اولیه: 28 سپتامبر 2020 (هفت مهر 1399)

بازی Genshin Impact یک عنوان جهان باز و نقش آفرینی است که گیم پلی آن از المانهای فانتزی متعددی نظیر جادو تشکیل شده است. تعداد شخصیتهای قابل کنترل در این بازی، در مقایسه با بسیاری از عناوین حاضر در این لیست کمتر است، اما تشکیل تیمهای مختلف به همراه دوستانتان و بازی کردن این عنوان به صورت آنلاین تجربه کاملا لذت بخشی را برایتان رقم خواهد زد. می‌توانید بازی Genshin Impact را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Warframe

استودیوهای سازنده: Digital Extremes و Panic Button Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ

تاریخ انتشار: 25 مارچ 2013 (پنج فروردین 1392)

یکی از بزرگترین ویژگیهای سیستم گیم پلی بازی Warframe، بدون شک امکان شخصی‌سازی قابلیتهای مختلف شخصیتتان است که میتوانید به صورت دلخواه تغییرات متعددی را در آنها ایجاد کنید. در این بازی شوتر سوم شخص قادر خواهید بود تا در جهان گسترده به کاوش بپردازید و ضمن جمع آوری آیتمهای متنوع، در ادامه مسیرتان با دوستان یا سایر بازیکنها همراه شوید. محتوا این بازی شدیدا درگیر کننده است و علاوهبر تکمیل مراحل طراحی شده، میتوانید در حالتهای PVE یا PVP نیز به رقابت بپردازید. می‌توانید بازی Warframe را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Apex Legends

استودیو سازنده: Respawn Entertainment

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و سیستم عاملهای اندروید و ios

تاریخ انتشار: چهار فبریه 2019 (15 بهمن 1397)

یکی از محبوبترین بتل رویال های حال حاضر صنعت گیم، بدون شک بازی Apex Legends محصول استودیو Respawn Entertainment است که تعداد بسیاری از بازیکنها روزانه برای چندین ساعت مشغول تجربه این عنوان بتل رویال میشوند؛ مشابه با سایر بازیهای این سبک، میبایست ضمن جمع آوری آیتمها برای بقا و زنده ماندن تلاش کنید. هریک از شخصیت‌های حاضر در این بازی دارای توانایی‌های متفاوتی هستند و در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند که بازیکن‌های هر تیم می‌توانند با انتخاب درست شخصیت‌هایشان و استفاده از استراتژی‌های لازم، در برابر سایر تیم‌ها موفق ظاهر شوند. به تازگی نیز حالت جدیدی تحت عنوان Arena Mode به این بازی اضافه شده است که بازیکن‌ها باید در قالب تیم‌های سه نفره و درون یک منطقه محدود با تیم حریف مقابله کنند. برای تجربه بازی Apex Legend به سرویس پلی استیشن پلاس نیاز نخواهید داشت.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Paladins

استودیوهای سازنده: Hi Rez Studios و Evil Mojo Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نینتندو سوییچ و سیستم عاملهای اندروید و ios

تاریخ انتشار: ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶ (۲۶ شهریور ۱۳۹۵)

طراحی محیطی و تمرکز ویژه سیستم گیم پلی بازی Paladins روی انجام فعالیت‌های تیمی، از جمله دلایلی هستند که این عنوان را از سایر بازی‌های حاضر در این مطلب متمایز می‌کند. برخی از اشخاص این عنوان را مشابه با بازی Overwatch می‌دانند و برخی نیز مخالف این مسئله هستند. این امر که شما و سایر اعضا تیمتان کدام یک از قهرمانهای قابل کنترل این بازی را انتخاب میکنید، شدیدا روی نتیجه مبارزهتان با دشمنان تاثیرگذار است. این احتمال وجود دارد که بازیکنها برای چندین ساعت ابتدایی تجربهشان نتوانند آنطور که باید به این بازی و تعهد شدید آن به انتخاب استراتژیهای متفاوت عادت کنند، اما این نکته که میتوان بازی Paladins را به صورت رایگان و بدون نیاز به خریداری اشتراک پلی استیشن پلاس تجربه کرد، به خودی خود یک دلیل محکم برای دانلود کردن آن محسوب میشود.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

 بازی Rocket League

استودیوهای سازنده: Psyonix و Pani Button Games

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و سیستم عامل مکینتاش

تاریخ انتشار اولیه: هفت جولای 2015 (16 تیر 1394)

بازی Rocket League تلفیقی از ورزش فوتبال و اتومبیل‌رانی است که در جریان آن میبایست با استفاده از بهترین ماشینها ضمن دفاع از دروازه تیمتان، سعی کنید که به تیم حریف گل بزنید. احتمالا در نگاه اول گمان میکنید که با یک بازی متشکل از المانهای بسیار ساده مواجه هستید، اما در اولین اقدام قطعا متوجه این موضوع میشوید که استعداد، خلاقیت، بهره گیری از استراتژیهای مختلف و صدالبته تمرین تا چه میزان روی تجربهتان و نتیجه پایانی هرمسابقه اثرگذار خواهد بود. در این عنوان قادر خواهید بود تا ماشینتان را کاملا شخصی سازی کنید و همراه با سایر بازیکنها تیمهای چهار نفره را تشکیل دهید. می‌توانید بازی Rocket League را بدون نیازی به پلی استیشن پلاس تجربه کنید.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

 بازی Warzone

استودیوهای سازنده: Raven Software و Infinity Ward

پلتفرمها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

 تاریخ انتشار اولیه: 10 مارچ 2020 (20 اسفند 1398)

بازی Warzone که یک عنوان شوتر اول شخص محبوب در سبک بتل رویال به شمار میرود که برخلاف بسیاری از عناوین حاضر در این سبک در عوض تمرکز روی ارائه سلاحها، آیتمها یا شخصیتهایی متعدد با قدرتهای ویژه، بازیکنها را در محیطی کاملا واقعگرایانه قرار میدهد که در آن میبایست هرلحظه برای مبارزه با سایر بازیکنها به منظور بقا آماده باشند. در مقایسه با بازیهای مشابه نظیر بازی Apex Legends سرعت گیمپلی این عنوان مقداری پایینتر است، اما مشخصا این مسئله به واقعگرایانه بودن بازی کمک شایانی را کرده است. برای تجربه بازی Warzone به سرویس پلی استیشن پلاس نیاز نخواهید داشت.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Final Fantasy XIV

استودیو سازنده: Square Enix

پلتفرم: رایانههای شخصی و کنسول پلی استیشن 4

تاریخ انتشار اولیه: 30 سپتامبر 2010 (هشت مهر 1389)

با توجه به این مسئله که بیش از 10 سال از انتشار رسمی بازی Final Fantasy XIV میگذرد، بازیکنها همچنان میبایست برای تجربه این عنوان 60 دلار هزینه کنند. بازیکنها به منظور تجربه بازی به صورت آنلاین نیازی به خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس نخواهند داشت، اما از طرف دیگر دسترسی به محتوا آنلاین آن نیازمند خریداری یک اشتراک ویژه از طریق فروشگاه درون بازی است که میتواند در طولانی مدت برای برخی بازیکنها مقرون به صرفه نباشد.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

 بازی Dauntless

استودیوهای سازنده: Phoenix Labs و Iron Galaxy

پلتفرم‌‌ها: رایانههای شخصی به همراه کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و سیستم عامل اندروید

تاریخ انتشار اولیه: 21 می 2019 (31 اردیبهشت 1398)

بازی Dauntless یکی دیگر از عناوین کاملا رایگان و بدون نیاز به سرویس پلی استیشن پلاس حاضر در این مطلب است که به دلیل تمرکز اصلی روی مبارزه با هیولاها، بسیاری از بازیکنها این عنوان را مشابه با بازی Monster Hunter میدانند. در جهان این بازی میتوانید ضمن خلق زرهها و آیتمهای مختلف، همراه با سایر بازیکنها در برابر تنوع گستردهای از هیولاها قرار بگیرید. فعالیت بازیکنها صرفا به کشتن هیولاها محدود نمیشود و قادر خواهند بود تا با کاوش در محیط، به انجام کارها و ماموریتهای دیگری نیز مشغول شوند.

15 بازی آنلاین که به اشتراک پلی استیشن پلاس نیاز ندارند

بازی Fortnite

استودیوهای سازنده: Epic Games و People Can Fly

پلتفرم‌‌ها: رایانههای شخصی به همراه کنسولهای پلی استیشن 4، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نینتندو سوییچ و سیستم عاملهای اندروید، مکینتاش و ios

تاریخ انتشار اولیه: 21 جولای 2017 (30 تیر 1396)

یکی از تفاوتهای برجستهای که میان بازی Fortnite و بسیاری از بازیهای سبک بتل رویال وجود دارد، این است که تیم سازنده باگذشت زمان به روایت داستانهای متعددی درون جهان این عنوان پرداخته و سیستم ساخت و ساز موجود در گیم پلی آن، سبب افزایش هرچه بیشتر هیجان مبارزات و تلاش بازیکنها برای بقا شده است. این بازی حالتهای مختلفی را به بازیکنها ارائه میدهد که میتوانند به صورت رایگان و به همراه دوستانشان برای ساعتها مشغول هریک از آنها شوند. برای تجربه بازی Fortnite به سرویس پلی استیشن پلاس نیاز نخواهید داشت.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *