بلاگ, مقالات

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

با نزدیک شدن به انتهای سال میلادی سیل معرفی‌ بازی‌ها و شروع تبلیغات کمپانی‌ها برای عناوین جدیدشان آغاز شده است و کمپانی یوبی سافت هم از این قافله عقب نمانده است. پیش از مراسم رونمایی از گیم‌ پلی بازی Far Cry 6، یوبیسافت با انتخاب جیانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito)، ستاره سریال Breaking Bad، در نقش دیکتاتور جزیره Yara، انتظارات از این بازی را بسیار بالا برده بود. اگرچه پس از رونمایی از گیم ‌پلی و دنیای این بازی، عده‌ای به عدم پیشرفت گرافیکی آن نسبت به بازی Far Cry 5 خرده گرفتند، اما تریلر گیم ‌پلی این عنوان نوید یک بازی شوتر اول شخص تمام عیار را می‌دهد. در ادامه این مطلب، به تمامی ویژگی‌های جدید بازی Far Cry 6 اشاره می‌کنیم.

شخصیت اصلی بازی – Dani Rojas

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

همان طور که از یوبیسافت انتظارش را داشتیم، بازیکنان می‌توانند به کلی ظاهر و جنسیت دنی روهاس را شبیه سازی کنند و در تریلر معرفی این بازی شاهد نسخه مونث دنی بودیم. دنی به عنوان یک نظامی سابق، گذشته سختی را پشت سر گذاشته و در کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است. بنا به دلایلی، او به نیروهای مخالف انتون کاستیو (Anton Castillo)، دیکتاتور جزیره Yara، ملحق می‌شود و نقش مهمی در انقلاب این جزیره و سرنگونی کاستیو ایفا خواهد کرد. با توجه به اطلاعات منتشر شده، انتظار می‌رود تا دنی روهاس بسیار بیشتر از شخصیت‌های اخیر این مجموعه در داستان بازی نقش داشته باشد و با آزادی در گرفتن تصمیمات شخصی خود، صرفا وسیله دست دیگر شخصیت‌های داستان نباشد.

جزیره Yara

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

جزیره استوایی وسیع و خیالی Yara، در منطقه کارائیب آمریکای جنوبی قرار دارد و میزبان دنیای جهان باز بازی Far Cry 6 خواهد بود. برای اولین بار در این مجموعه، یک شهر مسکونی بزرگ هم در کنار محیط‌های جنگلی و طبیعت دنیای بازی گنجانده شده است که قطعا حس و حال جدیدی به این بازی اضافه خواهد کرد.

این جزیره هم پیرو بازی‌های اخیر کمپانی یوبیسافت، بسیار بزرگ طراحی شده است و با وجود این که اعداد ارقام دقیقی از ابعاد آن در دسترس نیست، از این جزیره به عنوان بزرگ‌ترین دنیای خلق شده در مجموعه Far Cry یاد می‌شود. البته سازندگان این بازی بارها تاکید کرده‌اند که این بازی به سرنوشت دیگر عناوین این کمپانی دچار نخواهد شد و آن‌ها محتویات دنیای بازی یا کیفیت ساخت آن را فدای وسعت آن نکرده‌اند و همچنان شاهد یک دنیای پویا و مملو از اتفاقات دیوانه وار خواهیم بود.

دیوید گریول (David Grivel) طراح ارشد گیم پلی بازی، در این باره می‌گوید: «برای ما بسیار مهم بود که در نقاط مختلف نقشه، مکان‌های جذابی خلق کنیم تا بازیکنان همواره عطش گشت و گذار در جیره را داشته باشند. شهرهای بزرگ، وسایل نقلیه مختلف، فرودگاه‌ها و بسیاری دیگر از راه‌هایی که برای گشت و گذار در جزیره Yara پیش روی بازیکن قرار داده‌ایم، حس مخصوص به خود را به بازیکن منتقل خواهند کرد. البته این به معنی فراموش کردن حس و حال کلاسیک این مجموعه نیست و همچنان شاهد پایگاه‌های کوچک و بزرگ در نقاط مختلف نقشه خواهیم بود، اما این پایگاه‌ها دیگر مانند گذشته شبیه به یک دیگر نخواهند بود و هر کدام از آن‌ها با شرایط مخصوص به محل قرار گیری خود، مانند فرودگاه‌ها یا کارخانه‌های چوب بری در دل جنگل، طراحی شده‌‌اند. این سبک طراحی گوناگون، نحوه پیشروی و نفوذ بازیکنان به این پایگاه‌ها را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و نمی‌توان با یک سبک بازی ثابت به راحتی به تمامی آن‌ها نفوذ کرد.»

وسایل نقلیه

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

دنیای وسیع بازی Far Cry 6 قطعا شامل وسایل نقلیه بسیار گوناگونی خواهد بود. مانند بازی‌های قبلی این مجموعه، بازیکنان در انتخاب نحوه گشت و گذار خود در محیط بازی و انتخاب وسیله نقلیه مورد علاقه خود آزادی عمل کامل خواهند داشت. این آزادی عم تنها به مدل‌های مختلف خودروها خلاصه نمی‌شود و حیوانات مختلف مانند اسب، ماشین‌های زرهی، تانک و غیره، به دسته وسایل نقلیه این بازی اضافه شده‌اند. راه‌های بسیار زیادی هم برای رفت و آمد در محیط بازی طراحی شده است. همان طور که پیش‌تر ذکر شد، شرایط این جزیره به دلیل مبارزات نیروهای انقلابی و ارتش دیکتاتور آن ملتهب است و به همین دلیل، راه‌های مخفی بسیار زیادی در دل جنگل‌ها و کوهستان‌های بازی توسط نیروهای مخالف دیکتاتور ساخته شده‌اند که بازیکن می‌تواند از آن‌ها برای رفت و آمد سریع و امن استفاده کند. البته امکان رفت و آمد در سطح شهر و در میان نیروهای امنیتی هم وجود دارد، اما باید به بهترین شکل ممکن خود را در میان شهروندان جزیره مخفی کنید تا به مشکل بر نخورید. برای مثال، اگر در یک منطقه حامی کاستیو قد می‌زنید، بهتر است سلاح‌های خود را غلاف کنید و توجهات را به خود جلب نکنید.

 تاکتیک‌های مخصوص جنگجوهای غیرنظامی

قرار گرفتن در نقش یک مبارز غیر نظامی، بیشتری تاثیر را روی گیم‌پلی این بازی گذاشته است. این موضوع تاثیر بسیار گسترده‌تری از نحوه رفت و آمد در محیط روی نحوه بازی بازیکن خواهد داشت و ماموریت‌هایی از قبیل از بین بردن تجهیزات و پایگاه‌های نیروهای نظامی، رشوه دادن به آن‌ها و فعالیت‌های مختلف دیگر، تحت تاثیر مستقیم این موضوع هستند. گیم پلی سری بازی Far Cry همیشه بین سبک بازی مخفی کارانه و نبرد‌های پر سر و صدا جا به جه می‌شده است و قسمت ششم قرار است این موضوع را با عمق بسیار بیشتری اجرا کند.

سلاح‌ها

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

با توجه به نمایش‌های بازی، سازندگان در بخش طراحی سلاح‌ها و افزایش تنوع آن‌ها بسیار خوب عمل کرده‌اند. علاوه بر طراحی مدل‌های مختلف اسلحه‌های معمول، این بازی پا را فراتر گذاشته و سلاح‌هایی بسیار نامتعارف و خلاقانه در دست بازیکن قرار می‌دهد. سلاحی که با نیروی باتری ماشین شلیک می‌کند و یا اسلحه‌ای که ضمن پخش موسیقی، دیسک‌های لبه تیز را به سمت دشمنان شلیک میکند تنها بخشی از سلاح‌های گوناگون و جدید این بازی هستند و بازی در این ضمینه اصلا کمبودی نخواهد داشت.

Supremo Backpack

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

علاوه بر لیست طویل سلاح‌های بازی، کوله پشتی‌های جنگی هم در جریان مبارزات به راحتی کفه ترازو را به سمت بازیکن سنگین خواهند کرد. این کوله‌ها، انواع مختلفی دارند. از کوله پشتی حامل راکت پرتاب کن بگیرید تا کوله پشتی‌ای که مانند کوکتل مولوتف، اطراف‌تان را به کلی به آتش می‌کشد. البته لزومی برای استفاده از این دست سلاح‌های پر سر و صدا و قدرتمند در جریان بازی نیست و بازیکنان می‌توانند به انتخاب خود و با توجه به سبک بازی مورد نظرشان از این زرادخانه قدرتمند استفاده کنند.

ابزار تقویت کننده

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

بازی Far Cry 6 در پنج بخش مختلف شامل سر، سینه، دست، ران و ساق پا ابزارهای تقویت کننده مختلف در دسترس بازیکن قرار می‌دهد. ابزارهایی مانند دستکش‌های مخصوصی که دقت پرتاب چاقو را افزایش می‌دهند، عینک‌های مخصوص تیراندازی که احتمال هدشات کردن دشمنان را افزایش می‌دهند و جلیقه‌ها یا شلوارهای مختلفی که به بازیکن قابلیت‌های مختلفی مانند حرکت سریع و بی صدا در محیط می‌دهند.

همراه دوست داشتنی

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

تمامی قابلیت‌های جدیدی که تا به حال از بازی Far Cry 6 معرفی شده است، در جهت پیشرفت گیم پلی در دنیای جدی بازی قدم برداشته‌اند. اما سازندگان برنامه‌ای هم برای لذت مضاعف از بازی تدارک دیده‌اند. حیوانات دست آموزی که می‌توان به همراه خود به مراحل بازی برد قطعا از دوست داشتنی‌ترین بخش‌های این بازی خواهند بود. در حال حاضر، تنها یک کروکودیل خوش تیپ و یک سگ کوچک که به جای دو پای عقب خود، چرخ‌های کمکی کوچکی دارد، در تریلرهای منتشر شده نشان داده شده‌اند. حتی اگر لیست حیوانات دست آموز بازی از دو تا فراتر نرود هم می‌توان کاملا از گزینه‌های موجود راضی بود.

البته، اضافه شدن این حیوانات دست آموز باعث حذف یکی دیگر از بخش‌های معمول این مجموعه از بازی Far Cry 6 شده است. در این بازی دیگر خبری از همراهان مبارز در جریان مبارزات نخواهد بود و امکان درخواست کمک از هیچ‌ یک از یاران دنی در جریان مراحل و مبارزات بازی وجود ندارد. با این وجود، مراحل مخصوصی برای پیش روی در کنار دوستان دنی طراحی شده‌اند تا نبود این بخش در بازی آن چنان احساس نشود.

روایت غیر خطی

9 ویژگی جدید بازی Far Cry 6

بازی Far Cry 6 تا این جای کار جدی بودن خود را در روایت یک داستان قدرتمند ثابت کرده است و این داستان قرار است از شعار همیشگی این مجموعه، یعنی آزادی عمل پیروی کند. به گفته دیوید گریول، بازیکنان در ابتدای بازی با 12 خط داستانی اصلی مختلف رو به رو می‌شوند که می‌توانند به هر ترتیبی که می‌خواهند آن‌ها را انجام دهند. این خطوط داستانی در ادامه داستان به یکدیگر ملحق می‌شوند و روایت غیر خطی داستان را کامل خواهند کرد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *